Scénáře využití

Konkrétní příklady využití FinTech služeb v reálném životě

Dnešní doba je ve FinTechu obdobou té, kdy lidé přišli na to, že měděným drátem běhají elektrony. Fascinující. Ale ještě není vynalezen telegraf, telefon, žárovka ani elektrický motor.

Obdobně je pěkné mít například tzv. "otevřená API / rozhraní" v bankách. A? Dnešek je čas objevování fungujících "scénářů využití", obdobně jako žárovek a motorů v minulosti. Některé půjde realizovat hned, jiné za rok, další nikdy.

Příklady scénářů využití FinTech služeb:


Aktuální informace (nejen) pro obchodníky

Informace o neplatících zákaznících či zákaznících ve finančních potížích se často nedostanou ve firmě k těm správnými lidem včas. Dopady na cash flow či celkové výsledky firmy mohou být přitom fatální. Naštěstí lze tok těchto informací zautomatizovat.

Tok finančních informací mezi bankou a CRM systémem nastavený v integračním nástoji

Příklad nastavení plně automatického scénáře:

Obchodník, šéf či majitel firmy má aktuální informaci o tom, který zákazník ne/zaplatil, pár minut po tom, co banka poslala notifikaci o pohybu. Může tak při jednání se zákazníkem poděkovat nebo se naopak připomenout a zlepšit tak cash flow firmy. Protože zkrátka zakázka není vyhraná ani při objednání, ani po dodávce, ani po vystavení faktury, ani po zaplacení faktury, ale až když jsou došlé peníze nejlépe investovány. Tohle má každý v týmu v podvědomí a informační technologie mu usnaďnují to i "žít"

Ověření identity bankou

Nejlepší obchodní příležitosti jsou ty neviditelné. Jednou z nich je i ověření identity bankou v online prostředí pro jakýkoliv účel.

B2B úvěr z e-shopu či účetního systému

Chcete svým SME zákazníkům usnadnit nákup u vás? Dodáváte společnostem typu ČEZ, které po vás chctějí 120 denní platnost, své závazky přitom musíte platit hned a s bankou to nevychází? Tady je příležitost.

Jak to může vypadat?

Financování získané přímo z ERP typu Heliosnebo fakturačního systému typu Fakturoid

Financování získané na B2B eshopu typu Office Depot

Zprostředkování B2B financování při dodávkách velkému odběrateli

Následující video představuje jak je nabídka B2B financování od www.roger.cz bezešvě zakomponována do dodavatelského procesu pro Alzu. Představuje CFO Alzy a CEO Roger.cz

Další témata

Další krok?

  • Víte o dalších službách a scénářích, které by šly v rámci B2B FinTechu nabídnout?
  • Máte vy nějaký problém, který by šel B2B FinTech službami možná vyřešit?
  • Jste jedna ze stran B2B FinTech světa výše a rádi byste byli informováni o novinkách v dění nebo se do něj aktivně zapojili?

Není nic jednoduššího, dejte nám vědět ;-)

Vaše osobní údaje využijeme k zpracování vaší zprávy a k občasnému zasílání zajímavostí na váš email. Zacházet s nimi budeme s rozumem dle těchto pravidel.